menu close menu

Kapsuła Body Shape to innowacyjne połączenie najwyższej jakości bieżni, procesu jonizacji, obecności promieni podczerwonych IR, podciśnienia, fototerapii, drenażu limfatycznego, koloroterapii oraz aromaterapii i dobrze izolowanej kapsule. Połączenie tych wszystkich funkcji działa niezależnie od siebie, dlatego też efekty półgodzinnego treningu widoczne są od razu.

 

SDC18848

 

Co dają poszczególne funkcje?

Podczerwień IR – Na skutek tego właśnie promieniowania następuje nagrzewanie się ciała, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, w których zwiększa się przepływ krwi oraz następuje lepsze ukrwienie i dotlenienie tkanek. Skóra może stać się lekko zaczerwieniona, jednak spowodowane jest to docieraniem krwi w te miejsca, które do tej pory ubogie były w krew bogatą w tlen.

 

Podciśnienie – wpływa ono korzystnie na proces spalania tkanki tłuszczowej. Podobnie jak w przypadku promieniowania, podciśnienie polepsza krążenie krwi w skórze oraz tkance podskórnej, czyli w miejscach, które narażone są na nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej. Dzięki podciśnieniu skóra staje się gładka i bardziej jędrna oraz – co najważniejsze – smuklejsza dzięki utracie zbędnych centymetrów!

 

Aromaterapia – jest ona bardzo ważna w przypadku jakichkolwiek ćwiczeń. Nie tylko działa pobudzająco na nasz organizm, ale także pozwala się nam odprężyć i zrelaksować. Olejki, jakie zastosowano w kapsule BodyShape, odżywiają i odmładzają skórę oraz przyspieszają naturalną regenerację mięśni. Działają także przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz poprawiają strukturę skóry.

 

Koloroterapia – podnosi odporność organizmu, zapewnia doskonałe samopoczucie oraz przemianę materii, a także poprawia kondycję skóry oraz tkanek podskórnych.

 

Jonizacja – ujemna jonizacja jest niezwykle ważna w trakcie wysiłku fizycznego. Jony ujemne skutecznie rozprawią się z uczuciem senności oraz zmęczenia, ale także poprawi sprawność naszego organizmu.

 

Drenaż limfatyczny – poprawia przepływ chłonki w układzie limfatycznym, co korzystnie wpływa na transport soli mineralnych, wody, ale także usprawnia procesy immunologiczne.

 

Fotoodmładzanie LED – Kolagen – każdy z nas chce zatrzymać, albo chociaż odłożyć w czasie okres starzenia się naszej skóry oraz organizmu. Wydawać by się mogło, że jest to niemożliwe, jednak możemy poczynić kroki, by zatrzymać postęp w procesie starzenia. Wszystko to możliwe jest dzięki fotoodmładzaniu LED Therapy, które dzięki odpowiedniej długości fali światła oraz jego dawki może znacznie poprawić kondycję naszej skóry.

 

Zalecenia:

♦    Zalecane jest przeprowadzenie cyklu 10-20-30 zabiegów. Konkretna ilość zależna jest przede wszystkim od grubości tkanki tłuszczowej oraz poziomu cellulitu. Zabieg powinien trwać 30 minut i powinien dzielić się na trzy podstawowe etapy:

♦    Etap 8 – minutowy: Konieczne jest dostosowanie się organizmu do nowych warunków otoczenia, w związku z czym w tym etapie ciśnienie ustawiamy na kilka mbar.

♦    Etap 20 – minutowy: Ćwiczenie w tempie aktywnego spaceru.

♦    Etap 2 – minutowy: Powrót do podciśnienia początkowego z etapu pierwszego.

♦    Zalecane jest ćwiczenie 3 – 4 razy w tygodniu, przy czym przerwa między kolejnymi treningami nie powinna wynieś więcej niż 2 dni.

♦    W trakcie treningu zaleca się wypijanie minimum pół litra niegazowanej wody.

♦    W trakcie treningu obowiązuje strój sportowy – krótkie spodenki, koszulka, skarpetki oraz buty sportowe. Taki ubiór zapewni prawidłowe działanie układu limfatycznego. Nie zaleca się ćwiczenia w obcisłym stroju, na przykład w tzw. legginsach.

♦    Tempo ćwiczeń powinno być dobrane tak, by zapewnić puls osoby ćwiczącej na poziomie 120 – 140 uderzeń na minutę.

♦    W okresie treningowych nie powinno się stosować radykalnych diet, na przykład takich, które zakładają przyjmowanie poniżej 1000 kcal dziennie.

♦    Przed ćwiczeniami zaleca się spożycie posiłku składającego się z węglowodanów, a po treningu posiłku bogatego w białko.

♦    W okresie treningowym zaleca się picie 2-3 litrów niegazowanej wody. Należy także ograniczyć spożycie tłuszczów, a dietę urozmaicić owocami oraz warzywami.

♦    Kobiety karmiące piersią mogą ćwiczyć bez obaw. To samo tyczy się kobiet w okresie menstruacji, jednak zaleca się, by wstrzymać treningi w ciągu pierwszych 3 dni menstruacji.

♦    Kobiety mające skłonność do pękających naczynek nie powinny w trakcie ćwiczeń przekraczać podciśnienia wynoszącego 15 mbar i temperatury 30oC – 36o Zaleca się regularne sprawdzanie stanu naczynek krwionośnych oraz skóry i w razie jakichkolwiek zmian należy przerwać ćwiczenia.

♦    Osoby będące po zabiegach i operacjach kolan mogą ćwiczyć (za zgodą lekarza) po upływie trzech miesięcy od zabiegu. U osób z żylakami zalecana jest także konsultacja lekarska, a podciśnienie nie powinno przekraczać wartości 20 mbar.

 

Przeciwwskazania:

♦    Niedoczynność tarczycy,

♦    Ostre bóle zakrzepowe, problemy z krążeniem,

♦    Nowotwory i guzy,

♦    Cukrzyca, epilepsja, stany psychotyczne,

♦    Astma, ciąża oraz okres poporodowy,

♦    Choroby serca, rozwarstwienie rogówki,

♦    Ostre i przewlekłe choroby zakaźne,

♦    Zwyrodnienie kręgosłupa oraz poparzenia,

♦    Posiadanie protezy kolanowej lub biodrowej,

♦    Posiadanie niezagojonych blizn oraz wszczepionych elementów metalowych,

♦    Posiadanie jakichkolwiek przeciwwskazań medycznych dotyczących wykonywania ćwiczeń fizycznych

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Akceptuję
x