menu close menu

Rollmasaż RollShape doskonale pobudza układ limfatyczny oraz krwionośny, a także znacznie zwiększa szybkość usuwania z organizmów produktów rozpadu. Likwiduje także objawy zastoinowe oraz przyspiesza wchłanianie obrzęków i ułatwia odpływ krwi żylnej. Masaż znakomicie wpływa także na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, dzięki czemu wzrasta szybkość przepływu krwi.

 

SDC18828

 

Masaż działa kosmetycznie ujędrniając i uelastyczniając skórę, a także usuwa złuszczające się i obumarłe warstwy naskórka. Skóra staje się znacznie lepiej ukrwiona oraz odżywiona. Blizny stają się o wiele bardziej uelastycznione i rozluźnione, zaś wszelkie zrosty oraz zgrubienia zanikają. Wskutek masażu następuje także rozbijanie tkanki tłuszczowej. Pozostałe tkanki w organizmie są o wiele lepiej dotlenione i odżywione, a nieczynne naczynia włosowate pobudzone zostają do pracy.

 

Roll masaż znakomicie wpływa także na mięśnie, które także stają się o wiele bardziej dotlenione i odżywione. Przygotowuje także do wysiłku i zapobiega bolesnym kontuzjom. Mięśnie stają się dużo bardziej elastyczne, a regeneracja powysiłkowa znacznie przyspiesza. Delikatny masaż wspaniale relaksuje i odpręża, mocny zaś działa pobudzająco. Czucie powierzchniowe i głębokie poprawia się, podobnie jak usprawnia się przewodzenie bodźców nerwowych.

 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie masażu? Przede wszystkich trzeba zachować odpowiednią chronologię, która przedstawiona została powyżej. Trzeba także przestrzegać zalecanego czasu, jaki przewidziany jest na masaż konkretnej części ciała. Należy także mieć na uwadze fakt, że skutki pierwszego zabiegu mogą by odczuwane dosyć boleśnie, jednak po maksymalnie trzech masażach ból ustępuje. Po tym czasie zauważa się także poprawienie jędrności skóry oraz znaczne jej wygładzenie.

 

SDC18836

 

Przebieg masażu:

♦    Stopy – masaż ograniczony czasem, rozpoczyna cykl. Czas trwania to około 4 minuty i powoduje ulgę w bólu oraz rozluźnia. Po upływie 4 minut rozpoczyna się kształtowanie masowanej części ciała.

♦    Łydki – eliminuje zmęczenie oraz kształtuje te części ciała.

♦    Uda – strona zewnętrzna. Redukuje tkankę tłuszczową.

♦    Uda – strona wewnętrzna. Usztywnia mięśnie wewnętrznej strony uda.

♦    Uda – tył. Redukcja tkanki tłuszczowej, wzmacnia także mięśnie pośladkowe, mięśnie ud.

♦    Pośladki – redukcja tkanki tłuszczowej. Kształtowanie i podniesienie pośladków.

♦    Biodra i talia – kształtowanie i wysmuklanie sylwetki.

♦    Brzuch – redukcja tkanki tłuszczowej, wzmocnienie mięśni brzucha oraz ich modelowanie.

♦    Plecy – eliminuje ból oraz zmęczenie mięśni. Plecy masowane są na siedząco lub klęcząco.

♦    Ręce i dłonie – redukcja tkanki tłuszczowej.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Akceptuję
x