menu close menu

20 minut ćwiczeń na platformie VibraShape = kilka długich godzin spędzonych na siłowni!

 

Zasada działania platformy wibracyjnej VibraShape opiera się na innowacyjnej metodzie stymulacji nerwowo – mięśniowej, która wynika z zastosowania drgań mechanicznych. Wibracje wywołują naturalne skurcze mięśni we wszystkich częściach ciała, które zaangażowane są w trening. Pomysłodawcą samego urządzenia jest Guss van der Meer – holenderski trener olimpijski.

 

SDC18830

 

Platforma VibraShape oferuje bardzo szeroki zestaw ćwiczeń w pozycji stojącej, siedzącej oraz leżącej. Poprawiają one ogólną kondycję fizyczną, redukuje cellulit oraz sprzyja utracie zbędnych kilogramów.

 

Jesteś człowiekiem zapracowanym oraz przemęczonym? Koniecznie wypróbuj platformę VIbraShape, którą znajdziesz w naszym Studio Modelowania Sylwetki! Kilkunastominutowy trening trzy razy w tygodniu całkowicie zastąpi kilka godzin spędzonych na siłowni, na co nie każdy z nas nie może sobie pozwolić. Oferujemy także dopasowanie planu ćwiczeń oraz treningów do indywidualnych potrzeb klientów.

 

Korzyści płynące z ćwiczeń na platformie wibracyjnej VibraShape:

♦    Redukcja tkanki tłuszczowej i obniżenie poziomu cholesterolu.

♦    Poprawienie kondycji i wyglądu skóry. Skóra staje się jędrna oraz sprężysta, zachowując zdrowy, młody i piękny wygląd.

♦    Wzmocnienie kości poprzez zwiększenie się ich gęstości, co pomaga nam w walce z osteoporozą. Następuje także regeneracja tkanki kostnej.

♦    Zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni – trening wibracyjny zaktywuje wszystkie włókna mięśniowe, przez co skutecznie modeluje sylwetkę.

♦    Terapia dla stawów, więzadeł oraz ścięgien. Zwiększa się ich elastyczność, giętkość oraz wytrzymałość.

♦    Przyspieszenie krążenia krwi oraz limfy, co daje efekt naturalnego drenażu.

♦    Pobudzanie włókien nerwowych oraz poprawienie gospodarki hormonalnej – usprawnia się przewodzenie impulsów elektrycznych, a wykonywane ruchu stają się bardziej skoordynowane oraz płynne. Według badań, trening na platformie VibraShape daje niezliczone korzyści w przypadku chorób takich jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona oraz w przypadku niedowładów połowiczych. Dzięki ćwiczeniom uaktywnia się także wydzielanie hormonów, między innymi hormonu wzrostu, testosteronu oraz tak zwanych „hormonów szczęścia”. Poprawia to nasze ogólne samopoczucie, dzięki czemu czujemy się zrelaksowani oraz wypoczęci.

Jak działa VibraShape?

Platforma wibracyjna wykorzystuje drgania o odpowiednich częstotliwościach (od 20 –   Hz) oraz amplitudzie. Stosuje się drgania, które działają stymulująco na mięśnie, ścięgna, więzadła, kości oraz skórę. Wibracje aktywują szereg autonomicznych odruchów, które pobudzają na przykład włókna mięśniowe do skurczu. Zasada przeprowadzania treningu wibracyjnego jest bardzo prosta – rozpoczynamy zawsze od wibracji o niskich częstotliwościach, zwiększając stopniowo ich intensywność. Jedna sesja treningowa nie powinna trwać dłużej niż 20 minut, a optymalna ilość treningów w tygodniu to 2-3 razy.

O czym należy pamiętać?

Trzeba zapoznać się z przeciwwskazaniami  odnośnie stosowania takiego rodzaju treningu. Nie powinny ponadto ćwiczyć osoby, które mają poniżej 13 lat. Trzeba dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu przed treningiem, który powinien być przeprowadzony w odpowiednim, sportowym stroju. W trakcie ćwiczeń nie należy wstrzymywać oddechu. Stawy powinny by lekko ugięte, a w trakcie uczucia dyskomfortu należy bezzwłocznie przerwać ćwiczenia. Przerwa między kolejnymi treningami powinna wynieść około 24 godzin.

Rodzaje treningów:

♦    Antycellulitowy/odchudzający – wibracje skutecznie redukują tkankę tłuszczową, dzięki czemu pierwsze efekty zauważymy już po pierwszym treningu.

♦    Wzmacniający siłę – odpowiednie pozycje wzmacniają mięśnie oraz zwiększają ich wytrzymałość.

♦    Relaksacyjny – obniża poziom hormonu stresu i wspomaga wytwarzanie „hormonów szczęścia”, które odpowiadają za poprawę naszego samopoczucia.

Przeciwwskazania:

♦    Okres rekonwalescencji po przebytych chorobach oraz schorzeniach,

♦    Rozstrój organizmu,

♦    Artretyzm, zwyrodnienie stawów,

♦    Migrena,

♦    Choroby układu krążenia oraz świeże rany i kamica nerkowa,

♦    Problemy z sercem,

♦    Urazy dolnej części kręgosłupa,

♦    Przepuklina, dyskopatia, implanty metalowe,

♦    Cukrzyca, nowotwory, epilepsja,

♦    Ciąża, połóg, karmienie piersią.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Akceptuję
x